National Geographic: Најубавите плажи на светот
Почетна » Новости » Занимливости » National Geographic: Најубавите плажи на светот

National Geographic: Најубавите плажи на светот

Ниските температури ни го будат копнежот по топлите денови и нè поттикнуваат да трагаме по идеалната дестинација за нашиот следен летен одмор.

National Geographic ја објави листата со топ 21 најубави плажи на светот.

Песочни плажи, кристално чисти води, скриени локации, прекрасна флора и фауна... Погледнете кои делчиња од планетата зазедоа место на оваа листа:

Playa del Amor, острови Мариета, Мексико

Плажа Плажа

Плажа на катедралите (As Catedrais beach), Шпанија

Плажа Плажа Плажа Плажа

Anse Source d'Argent, Ла Диг, Сејшели

Плажа Плажа Плажа

One Foot Island, Аитутаки, Кукови Острови

Плажа Плажа

Sunset Beach, Северна Каролина

Плажа Плажа

Lazy Beach, Камбоџа

Плажа

Bowman's Beach, Флорида

Плажа Плажа

Shell Beach, Западна Австралија

Плажа Плажа

Lyme Regis, Англија

Плажа

Cannon Beach, Орегон

Плажа Плажа Плажа

Carmel City Beach, Калифорнија

Плажа Плажа

Noordwijk Beach, Холандија

Плажа

Papakōlea Beach, Хаваи

Плажа Плажа Плажа Плажа

Reynisfjara Beach, Исланд

Плажа Плажа

Pink Beach, Филипини

Плажа Плажа

Pelican Beach, Белизе

Плажа

Blue Bay, Маврициус

Плажа

Cas Abao Beach, Куракао

Плажа Плажа

Sleeping Bear Point, Мичиген

Плажа

Piscinas Beach, Сардинија

Плажа

Corniche Beach, Франција

Плажа

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18372 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?