Nat Geo Traveler: Фотографии кои одушевуваат
Почетна » Новости » Занимливости » Nat Geo Traveler: Фотографии кои одушевуваат

Nat Geo Traveler: Фотографии кои одушевуваат

Земјата е фасцинантна, а фотографиите од натпреварот National Geographic Traveler се визуелен доказ за тоа.

Интригантни портрети, импресивни природни феномени, спонтани моменти, неповторливи глетки, овие фотографии се само дел од стотиците кои се борат за освојување на првата награда – десетдневно патување на Галапагос.

Погледнете дел од фотографиите направени на најразлични локации низ светот.

Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler Nat Geo Traveler

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4942 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.