#LOVE2019: Фотографии прикажуваат како изгледа љубовта
Почетна » Новости » Занимливости » #LOVE2019: Фотографии прикажуваат како изгледа љубовта

#LOVE2019: Фотографии прикажуваат како изгледа љубовта

Љубовта постои во многу форми, облици и големини. Љубовта не е само она чувство кое вљубените партнери го имаат еден за друг, таа е сила на природата која постои насекаде околу нас – меѓу пријатели, браќа, сестри, брачни партнери, родители и деца, млади парови, луѓе и миленици, животни...

Фотографии од целиот свет преку своите објективи се обидуваат да ја доловат љубовта на најдобар можен начин и да го освојат првото место на овогодишниот натпревар #LOVE2019.

Натпреварот е организиран од AGORA. Од вкупно 15.093 фотографии, во финалето се избрани 50 фотографии. Погледнете ги:

„Засекогаш заедно“: Пар во Виетнам

#LOVE2019

„Секогаш со тебе“: Вдовец ѝ свири на виолина на покојната сопруга на гробишта

#LOVE2019

„Нераскинлива врска“

#LOVE2019

„Те сакам“

#LOVE2019

„Со мама“: Насмеани лица

#LOVE2019

„Братство“

#LOVE2019

„Интимност“

Оваа фотографија ги покажува најстарите членови на најстарото индиско племе. Жената десно има 96 години и некогаш беше кралица на племето, а мажот лево има 103 години и ѝ беше телохранител. Подоцна тие се заљубија.

#LOVE2019

„Вечна врска“

#LOVE2019

„Љубов меѓу поларни мечки“

#LOVE2019

„Пријателство“: Овој фотограф и неговиот крзнен миленик заедно патуваат низ Европа

#LOVE2019

„Стареење“: Утрото започнува со грижа за сопругата

#LOVE2019

„Додека смртта не нè раздели“

#LOVE2019

„Жирафи“: Првиот ден на овој свет на бебе жирафа

#LOVE2019

„Љубов“: Две дечиња во Танзанија

#LOVE2019

„Приврзаност“: Баба го прегрнува своето внуче

#LOVE2019

„Татко“

#LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019 #LOVE2019

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3293 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?