#love е најпопуларниот хаштаг на Instagram за 2015
Почетна » Новости » Занимливости » #love е најпопуларниот хаштаг на Instagram за 2015

#love е најпопуларниот хаштаг на Instagram за 2015

Љубовта владее на Instagram. #love е најпопуларниот хаштаг на социјалната мрежа за споделување на фотографии.

Трета година по ред #love доминира.

love love love love love love love love

Пред неколку дена од Instagram беа објавени податоците за најлајкуваните фотографии за годината што изминува. Фотографијата на која Кендал Џенер позира со затворени очи и „срцевидна“ фризура во фустан од Зухаир Мурад застана на врвот на листата.

Кендал Џенер

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2988 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?