KFC со нова локација во центарот на Скопје
Почетна » Новости » Занимливости » KFC со нова локација во центарот на Скопје

KFC со нова локација во центарот на Скопје

KFC, кој за само 3 месеци од отварањето на првите два ресторани во Македонија, од кој едниот во Скопје Сити Мол, а другиот во Палма Мол Тетово, успеа да ги освои срцата на потрошувачите и да им понуди нова локација во центарот на Скопје.

Најпозната франшиза за „Gold Standard“ пилешко KFC во светот отсега и во Рамстор Мол.

KFC

Од денес, по повод отварање на новиот ресторан и претстојните празници, KFC промовира нова специјална 8 + 8 „кофичка“ со 8 лути крилца и 8 парчиња крцкаво филе по цена од 360 денари.

Погледнете ја нивната објава овде.

KFC

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18507 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?