KFC им одговори на своите потрошувачи!
Почетна » Новости » Занимливости » KFC им одговори на своите потрошувачи!

KFC им одговори на своите потрошувачи!

KFC објави на нивната Facebook фан-страна за денес настанатата ситуација со прекинот во нивното работење.

Тие им одговорија на нивните потрошувачи во нивниот познат оригинален начин, како што досега тоа го имаат направено во други земји низ светот.

Погледнете ја нивната објава:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18301 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?