Kако Ивана Кнез успева да ги скрати часовите за пеглање на најновата колекција на облека?
Почетна » Новости » Занимливости » Kако Ивана Кнез успева да ги скрати часовите за пеглање на најновата колекција на облека?

Kако Ивана Кнез успева да ги скрати часовите за пеглање на најновата колекција на облека?

Доколку сите мислиме дека најтешкиот дел од создавањето на совршена фотосесија за промоција на најновата колекција на облека е креирањето на самата колекција, тогаш добро се лажеме. Пеглањето, кое на сите нам ни спаѓа во една од најомразените домашни обврски, важи за најтешкиот дел од работата и на модните дизајнери. Тие, исто како и ние, губат драгоцено време за да ги испеглаат парчињата облека кои мора да изгледаат совршено доколку сакаат во целост да ја презентираат нивната идеја и замисла.

Новите парни генeраратори на Philips се вистинско чудо на технологијата. Тие во себе ја содржат револуционерната технологија OptimalTemp која освен што брзо ги пегла алиштата, не дозволува оштетување на материјалите.

Погледнете како успеа нашата позната дизајнерка, Ивана Кнез, да ги испегла и најтешките материјали со неверојатна леснотија.

Дознајте повеќе за Philips парните генератори на: http://bit.ly/2o9A20n

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 20%
  • 72%
  • 8%
Се испраќа...

(Вкупно: 16290 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.