ISPWP: Победнички свадбени фотографии за 2014 година
Почетна » Новости » Занимливости » ISPWP: Победнички свадбени фотографии за 2014 година

ISPWP: Победнички свадбени фотографии за 2014 година

Секоја година International Society of Professional Wedding Photographers (ISPWP), организација на најдобрите свадбени фотографи во светот, организира по четири натпревари. Во рамките на секој натпревар, се избираат победници во 20 категории, како „Портрет на невестата и зетот“, „Хумор“, „Церемонијата“, „Децата ќе останат деца“, „Семејна љубов“, „Првиот танц“, „Фотографии за свршувачката“ и сл. Тоа би рекло дека во една година се селектираат 80 победнички фотографии.

Во продолжение се дел од најдобрите фотографии за 2014 година.

Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии Свадбени фотографии

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18208 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?