Instagram слави 10. роденден: Најлајкуваните фотографии во секоја од десетте години
Почетна » Новости » Занимливости » Instagram слави 10. роденден: Најлајкуваните фотографии во секоја од десетте години

Instagram слави 10. роденден: Најлајкуваните фотографии во секоја од десетте години

Instagram го прослави 10-тиот роденден. Популарната мрежа за споделување фотографии и видеа беше лансирана пред една деценија и оттогаш непрекинато го зголемува бројот на корисници.

По повод јубилејот, да се навратиме на најпопуларните фотографии во секоја од годините.

2020

Засега, најпопуларна е објавата за ненадејната смрт на Чедвик Боузман. На профилот на актерот од „Црниот пантер“ беше објавена црно-бела фотографија и порака преку која фановите дознаа дека тој во тајност се борел со рак на дебелото црево.

View this post on Instagram

It is with immeasurable grief that we confirm the passing of Chadwick Boseman.⁣ ⁣ Chadwick was diagnosed with stage III colon cancer in 2016, and battled with it these last 4 years as it progressed to stage IV. ⁣ ⁣ A true fighter, Chadwick persevered through it all, and brought you many of the films you have come to love so much. From Marshall to Da 5 Bloods, August Wilson’s Ma Rainey’s Black Bottom and several more, all were filmed during and between countless surgeries and chemotherapy. ⁣ ⁣ It was the honor of his career to bring King T’Challa to life in Black Panther. ⁣ ⁣ He died in his home, with his wife and family by his side. ⁣ ⁣ The family thanks you for your love and prayers, and asks that you continue to respect their privacy during this difficult time. ⁣ ⁣ Photo Credit: @samjonespictures

A post shared by Chadwick Boseman (@chadwickboseman) on

2019

Фотографија од јајце стана најпопуларна фотографија минатата година. Профилот беше создаден со цел да се надмине рекордот на Кајли Џенер.

2018

Кајли Џенер ја претстави пред светот ќеркичката Сторми.

View this post on Instagram

stormi webster

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

2017

Бијонсе објави дека е бремена со близнаци.

2016

Селена Гомез со Coca Cola.

View this post on Instagram

when your lyrics are on the bottle #ad

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

2015

Кендал Џенер со срцевидните прамени.

View this post on Instagram

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

2014

Свадбената фотографија на Ким Кардашијан и Кание Вест.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

2013

Вил Смит и Џастин Бибер

View this post on Instagram

Me and uncle Will

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

2012

Во „бумот“ на бендот One Direction, неговите членови Зејн Малик и Луи Томлинсон ја имаа најпопуларната фотографија.

View this post on Instagram

Halloween :)

A post shared by Louis Tomlinson (@louist91) on

2011

Џастин Бибер со својот татко Џереми и неговите две деца.

View this post on Instagram

What is it buddy

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

2010

Кевин Систорм, еден од основачите на Instagram, ја сподели првата фотографија на Instagram со порака „тест“. Фотографијата од неговото куче беше најпопуларна во првата година од постоењето на платформата.

View this post on Instagram

test

A post shared by Kevin Systrom (@kevin) on

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4936 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.