Instagram профил потсетува дека и татковците се родители, а не бејбиситери
Почетна » Новости » Занимливости » Instagram профил потсетува дека и татковците се родители, а не бејбиситери

Instagram профил потсетува дека и татковците се родители, а не бејбиситери

Instagram профилот „Don’t Forget Dads“ потсетува на важната улога на мажите во животот на нивните малечки. Фотографиите прикажуваат грижливи татковци кои ги заспиваат, хранат, забавуваат и смируваат своите деца.

„Јас не сум бејбиситер. Јас сум родител“ – пишува во описот на профилот посветен на татковците.

Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3869 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?