Instagram профил потсетува дека и татковците се родители, а не бејбиситери
Почетна » Новости » Занимливости » Instagram профил потсетува дека и татковците се родители, а не бејбиситери

Instagram профил потсетува дека и татковците се родители, а не бејбиситери

Instagram профилот „Don’t Forget Dads“ потсетува на важната улога на мажите во животот на нивните малечки. Фотографиите прикажуваат грижливи татковци кои ги заспиваат, хранат, забавуваат и смируваат своите деца.

„Јас не сум бејбиситер. Јас сум родител“ – пишува во описот на профилот посветен на татковците.

Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3349 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“