Google ги издаде жените
Почетна » Новости » Занимливости » Google ги издаде жените

Google ги издаде жените

Google знае сè, но некогаш и издава колку многу знае. Ако сте забележале, кога ќе започнете да пишувате нешто во полето за пребарување, Google ви ги прикажува најчесто бараните фрази поврзани со она што сте го напишале.

GoogleПредлози на Google за зборовите how to fake

Доколку во полето за пребарување ги напишете зборовите how to fake (како да лажирам), ќе добиете интересни предлози. Дури три од предлозите се поврзани со лажирање на резултатите од тест за бременост. Тоа значи дека жените од цел свет активно се во потрага по начин за манипулирање на резултатите од тестот за бременост, за тој да покаже позитивен резултат.

Изненадувачки податок кој што може да ги натера мажите да се запрашаат дали можат да ѝ веруваат на својата девојка или свршеница кога таа ќе им соопшти дека е бремена.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.