Eucerin Kids Sun Protection – за сонцето да биде радост, а помалку опасност
Почетна » Новости » Занимливости » Eucerin Kids Sun Protection – за сонцето да биде радост, а помалку опасност

Eucerin Kids Sun Protection – за сонцето да биде радост, а помалку опасност

Комерцијален текст

Сонцето е неопходно во животот. Претставува вистинско задоволство за возрасните и децата. Но, тоа е само половина од вистината. Доколку не сме внимателни и често изложени, тоа може да делува многу штетно. Нежната детска кожа треба да биде заштитена од штетните UV-зраци, а најдобар начин е со употреба на Еуцерин производите за сонце.

Еуцерин

Детската кожа е многу потенка од онаа на возрасните, а природните заштитни механизми не се доволно развиени. Дополнително, детската љубопитност и темперамент, желбата за истражување и игра, предизвикува поголема изложеност на сонце, на што треба соодветно да се одговори со квалитетната и доверлива Еуцерин детска колекција за заштита од сонце.

Самиот факт дека изгорениците во детсвото причинуваат ризик од рак на кожа во староста, неминовно бара проактивен однос денес, а со цел да се има долгорочно здрава кожа.

Eucerin Kids Sun Protection содржи декспантенол кој ја навлажнува кожата, ја охрабрува регенерацијата на клетките на кожата, обезбедувајќи заштита за кожата. Овие производи не содржат хемиски додатоци за боја и мирис, така што е минимизиран ризикот од иритација на кожата.

Еуцерин

Дерматолозите го препорачуваат Еуцерин, но истовремено советуваат децата да останат во сенка, да носат гардероба и капчиња не секое изложување на сонце и да пијат доволно течности. Бидете им пример на своите деца. Родителите исто така со своето однесување треба да внимаваат на заштитата од сонцето, бидејќи децата најчесто ги копираат во однесувањето. Охрабрувајте ги децата уште од мали да имаат одговорност кон својата кожа понудувајќи им безбедна заштита со Eucerin Kids Sun Protection.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3851 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.