Champion: Линија на спортска облека за нескротливите
Почетна » Новости » Занимливости » Champion: Линија на спортска облека за нескротливите

Champion: Линија на спортска облека за нескротливите

Champion е еден од најстарите брендови на спортска облека познат по својот квалитет и дизајн. Почнувајќи од 1919 година па сѐ до денес, брендот достигнал ниво на препознатливост кое е несекојдневно и во светски рамки. Во 90-те години брендот бил толку популарен што продавниците само ги отворале кутиите полни производи и истите се продавале за само неколку минути.

Во последните неколку години Champion се враќа „на голема врата”. Познатите лица како Кајли Џенер може да се видат како го носат брендот по сопствен избор. Оваа година преку својата спортска колекција, Champion ги охрабрува жените да бидат свои и да ги надминат своите можности.

Sport Vision Sport Vision Sport Vision

Новата спортска линија е идеална за активни и нескротливи жени кои редовно тренираат, а сакаат да изгледаат опуштено истакнувајќи го својот уникатен стил. Новата колекција е наменета за сите кои уживаат во комфорот и го почитуваат модерниот дизајн.

Sport Vision оваа сезона ги изненадува сите дами со новата колекција на Champion спортска гардероба во која доминираат две нијанси: црно – сива и розе – црна. Со мотото „Be who You want to be“ Champion колекцијата која ја нуди Sport Vision е произведена со посебно внимание и е прилагодена за современите дами, за дамите со стил кои се секојдневно активни и кои се грижат за својот изглед. Без разлика дали практикувате трчање, сакате да танцувате, напорно да тренирате или се рекреирате, новата колекција ви нуди посебен комфорт.

Sport Vision Sport Vision

Со спортската облека на Champion станете дел од девет-децениските незаборавни стилови!

Новата Champion трениниг колекција побарајте ја во продавниците на Sport Vision како и online на www.sportvision.mk.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6791 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.