Be Beautiful Be Yourself: Хуманитарна модна ревија на лица со Даунов синдром
Почетна » Новости » Занимливости » Be Beautiful Be Yourself: Хуманитарна модна ревија на лица со Даунов синдром

Be Beautiful Be Yourself: Хуманитарна модна ревија на лица со Даунов синдром

Лица со Даунов синдром од сите возрасти дефилираа на ревијата Be Beautiful Be Yourself.

Модното шоу, кое имаше хуманитарен карактер, беше организирано од „Глобалната Фондација за Даунов синдром“. На свеченоста беа собрани 2,5 милиони долари за финансирање на медицинска нега и истражувања.

Актерите Џејми Фокс и Лора Лини беа меѓу поддржувачите на настанот кој се одржа во Денвер, Колорадо.

Моделот Аманда Бут и нејзиното синче Мика кое има аутизам и Даунов синдромМоделот Аманда Бут и нејзиното синче Мика кое има аутизам и Даунов синдром Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself Be Beautiful Be Yourself

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3870 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?