94-годишен маж направи базен во дворот за децата од соседството за да ги „убие“ осаменоста и тишината по смртта на жена му
Почетна » Новости » Занимливости » 94-годишен маж направи базен во дворот за децата од соседството за да ги „убие“ осаменоста и тишината по смртта на жена му

94-годишен маж направи базен во дворот за децата од соседството за да ги „убие“ осаменоста и тишината по смртта на жена му

Кога му починала сопругата со која бил во брак 66 години, Кит Дејвисон се чувствувал осамено и ја мразел тишината околу себе.

„Едноставно не можете да си замислите како е. Плачеш многу“ – изјавил тој.

Неговата сакана Еви починала од рак во април минатата година, четири дена пред нивната 66. годишнина од бракот. Кит и Еви имаат три возрасни деца, но немаат внуци.

Базенот на Кит

Сакајќи да ја „убие“ неподносливата тишина, 94-годишниот вдовец направил базен во дворот и го отворил за сите деца од соседството да го користат кога и да посакаат. Сега, на неговиот имот редовно има детска врева.

„Тој шири радост низ соседството“ - изјавила сосетка која има 4 деца кои се разладуваат во базенот на Кит.

Базенот на Кит Базенот на Кит Базенот на Кит Базенот на Кит Базенот на Кит

Кит сега е категоричен дека е тешко да се чувствуваш осамен кога си опкружен со деца.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?