93-годишна бабичка и нејзиниот внук создаваат хумористични фотографии и се хит на Instagram
Почетна » Новости » Занимливости » 93-годишна бабичка и нејзиниот внук создаваат хумористични фотографии и се хит на Instagram

93-годишна бабичка и нејзиниот внук создаваат хумористични фотографии и се хит на Instagram

Бабите и внуците негуваат специјална врска. Паулин и Рос се доказ за тоа.

93-годишната бабичка и нејзиниот 27-годишен внук создаваат забавни фотографии и видеа, кои потоа ги споделуваат на интернет, забавувајќи ја својата милионска публика.

Сè започнало сосема случајно кога Рос снимил видео во кое Паулин му ги блокирала кошаркарските шутови. Кога го објавил на интернет, тоа веднаш станало вирален хит.

Денес, ова забавно дуо го следат 2,7 милиони лица на Instagram и повеќе од 9,4 милиони на Facebook.

Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос Паулин и Рос

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.