90-годишна бабичка ги разубавува куќите во нејзиното село со цветни декорации
Почетна » Новости » Занимливости » 90-годишна бабичка ги разубавува куќите во нејзиното село со цветни декорации

90-годишна бабичка ги разубавува куќите во нејзиното село со цветни декорации

Анежка (Агнес) Кашпаркова има амбициозна цел - родното место да го претвори во вистинска атракција. 90-годишната бабичка рачно ги украсува белите куќарки во селото Лоука, Чешка, цртајќи на нив цветни мотиви кои им даваат живот и ведрина.

„Јас сум уметник. Уживам во тоа и се обидувам да помогнам да го декорираме малку светот“ – вели Агнес, која пред да се пензионира се занимавала со земјоделство.

Погледнете фотографии од шармантните декорации, кои таа најчесто ги поставува околу прозорците.

Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес Делата на Агнес

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.