9-годишно момче заработува над 1 милион долари годишно
Почетна » Новости » Занимливости » 9-годишно момче заработува над 1 милион долари годишно

9-годишно момче заработува над 1 милион долари годишно

Наједноставните идеи понекогаш можат да се претворат во профитабилни бизниси.

Еван има само 9-години, а веќе заработува над 1 милион долари годишно. Можеби нема да ви се верува, но тој своето богатство го печали презентирајќи играчки на YouTube.

Љубовта на Еван кон играчките и страста на неговиот татко Џаред за создавање филмови, резултирале со популарниот YouTube канал EvanTubeHD, каде се објавувани видеа во кои Еван ги отвора играчките и презентира како се употребуваат.

„Кога го создадовме каналот, ние немавме никаква намера да заработиме ни цент од нашите видеа“ – изјавил таткото Џаред за Fast Company. „Ние не ни знаевме дека тоа е возможно. Најважно ни беше што се зближувавме еден со друг и што другите луѓе уживаа во тоа што ние го создававме“ – додал тој.

На некои од видеата се појавува и Џулиен, 6-годишната сестра на Еван.

„Сметам дека е тешко за 9-годишно дете целосно да го сфати концептот на славата“ – рекол Џаред, кој ги снима, редактира и објавува видеата на YouTube.

Погледнете дел од популарните видеа на Еван, чие презиме сè уште не е откриено.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.