5-годишно девојче со срцева болест посака да се омажи за симпатијата, доби бајковита „свадбена“ фотосесија
Почетна » Новости » Занимливости » 5-годишно девојче со срцева болест посака да се омажи за симпатијата, доби бајковита „свадбена“ фотосесија

5-годишно девојче со срцева болест посака да се омажи за симпатијата, доби бајковита „свадбена“ фотосесија

Кога желбите стануваат реалност...

Мало девојче, кое страда од сериозна болест на срцето, доби прекрасна „свадбена“ фотосесија со момчето со кое сакало да стапи во брак кога ќе порасне.

Имено, кога Софија Чијапалон ѝ кажала на мајка си дека сака да се омажи за симпатијата Ханетер, со кого оди во забавиште, грижливата мајка добила прекрасна идеја. Заедно со мајката на момчето, ангажирале фотографка за да им ја подарат „свадбената“ фотосесија од соништата.

Малата Софија со широка насмевка позираше во својата „мини“ венчаница. Неодоливото дуо си разменуваше слатки бакнежи на образите.

Софија и Хантер Софија и Хантер Софија и Хантер Софија и Хантер

Софија била родена со срцева болест и во своите пет години живот таа има поминато низ три операции на отворено срце, а во текот на целиот живот, нејзе постојано ќе ѝ бидат потребни хируршки интервенции.

„Се насолзив додека ја гледав како се облекуваше. Бев преплашена повторно, бидејќи ова може да биде единствен пат што ќе ја видам во невестински фустан“ – изјавила нејзината мајка.

Софија и Хантер Софија и Хантер Софија и Хантер Софија и Хантер Софија и Хантер

„Тие имаат магнетска хемија која е преслатка да ја гледаш“ – вели мајката на Хантер.

Софија и Хантер Софија и Хантер Софија и Хантер Софија и Хантер

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2552 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?