40 најдобри фотографии од природата на сите времиња
Почетна » Новости » Занимливости » 40 најдобри фотографии од природата на сите времиња

40 најдобри фотографии од природата на сите времиња

Четириесетте најдобри фотографии на сите времиња кои отсликуваат неверојатни аспекти од природата ќе бидат продадени денес на т.н. „Зелена аукција“ по повод 40-тиот по ред Ден на планетата Земја.

Колекцијата содржи фотографии во различни стилови кои се сликани во период од 100 години.

Изборот на фотографиите е направен од членовите на International League of Conservation Photographers (ILCP). Џастин Блек, извршниот директор на ILCP, изјавил дека воопшто не било лесно да се изберат 40 фотографии.

Најдобрите фотографии од природата на сите времиња Најдобрите фотографии од природата на сите времиња Најдобрите фотографии од природата на сите времиња Најдобрите фотографии од природата на сите времиња Најдобрите фотографии од природата на сите времиња

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.