30 од најмоќните кампањи против пушењето создадени досега
Почетна » Новости » Занимливости » 30 од најмоќните кампањи против пушењето создадени досега

30 од најмоќните кампањи против пушењето создадени досега

Сите знаеме колку се штетни цигарите, но сепак голем дел од нас продолжуваат да посегнуваат по нив. Сè почести се кампањите кои допираат во „слабите точки“ на пушачите за да ги натераат да се откажат од оваа нездрава навика.

Погледнете дел од најмоќните и највпечатливи реклами против пушењето создадени досега:

Чувствувај се како веќе да си во гроб

Кампањи против пушењето

Подвижна гасна комора

Кампањи против пушењето

Пушењето не е само самоубиство. Тоа е убиство!

Кампањи против пушењето

Заби од тутун

Кампањи против пушењето

Пушењето предизвикува предвремено стареење

Кампањи против пушењето

Пушењето од втора рака е смрт од прва рака

Кампањи против пушењето

Што гледаат другите кога пушиш?

Кампањи против пушењето

Второстепено пушење: Ти пушиш, пуши и твоето дете! Пуши надвор.

Додека да наполни 6 години, твоето дете ќе има вдишено 102 пакети цигари.

Кампањи против пушењето

Пушач и пасивен пушач

Кампањи против пушењето

Жените кои пушат ги хранат децата не само со млеко

Кампањи против пушењето

Ја задушувате неговата/нејзината иднина

Кампањи против пушењето

Одвикнете се. Пред да биде предоцна

Кампањи против пушењето

Децата на пушачите ПОРАНО одат во рајот

Кампањи против пушењето

Мислиш дека те прави убава?

Кампањи против пушењето Кампањи против пушењето

Исто како мама

Децата чии родители, браќа или сестри пушат, се трипати посклони да пушат од децата кои живеат во домаќинство без пушачи.

Кампањи против пушењето

Непушачите го извлекуваат најлошиот крај од цигарата

Со 4.000 токсини, од кои 60 предизвикуваат рак, пасивниот чад е дури поштетен од оној кој го вдишува пушачот.

Кампањи против пушењето

Пакета против пушење

Кампањи против пушењето

Скокањето од згради додека си бремена може да му наштети на твоето бебе

Нема да го игнорираш ова предупредување. Тогаш зошто би ги игнорирала предупредувањата на пакетите?

Кампањи против пушењето

Пушењето значи да бидеш роб на тутунот

Кампањи против пушењето

Гламурозното пушење и неговиот ефект

Кампањи против пушењето

Второстепено пушење

Кампањи против пушењето Кампањи против пушењето

И пушењето за друштво е пушење

Не е важно како го нарекуваш, тоа сепак е пушење.

Кампањи против пушењетоЦигари за кога пијам алкохол.

Ниту една несреќа не убива повеќе од пушењето

Кампањи против пушењето

Бремените пушачи раѓаат деца кои се податливи на болести на белите дробови

Кампањи против пушењето

Твојата убавина... Во чад

Кампањи против пушењето

Преземање РАК

Кампањи против пушењето

Сè што правите влијае на вашите деца

Кампањи против пушењето

Тато не можеше да ми даде џепарлак

Кампањи против пушењето

Кога ти пушиш, пуши и твоето бебе

Кампањи против пушењето

За повеќе информации за ракот на белите дробови, продолжете да пушите

Кампањи против пушењето

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1770 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.