15 личности кои се придржуваа кон новогодишните ветувања минатата година и не зажалија
Почетна » Новости » Занимливости » 15 личности кои се придржуваа кон новогодишните ветувања минатата година и не зажалија

15 личности кои се придржуваа кон новогодишните ветувања минатата година и не зажалија

Пред да се промени календарот, многу луѓе си даваат ветувања дека во годината која следува ќе станат многу подобри личности и дека ќе постигнат нешто кое одамна го посакувале.

Но, додека едни се откажуваат по неколку дена, други си стојат на зборот и постигнуваат неверојатни резултати. Мажи и жени гордо споделуваат фотографии од нивните победи во годината која измина, а нивните резултати ќе ве мотивираат да започнете да ги исполнувате вашите ветувања:

1. „Мразев да читам додека растев, па моето новогодишно ветување во 2020 беше да започнам повеќе да читам.“

„По девет месеци, ова е моето комплетирано купче. Не можам да ви објаснам колку задоволство чувствувам што го завршив ова и што можам да преминам на следното!“

Новогодишни ветувања

2. „Новогодишно ветување ми беше да си ги вратам локните кои секојдневно ги исправував кога бев тинејџерка.“

Новогодишни ветувања

3. „Моето новогодишно ветување беше да научам како да плетам.“

„Само што го завршив најкомплицираниот проект досега – Шиба Ину за мојата сопруга, која ја обожава таа раса кучиња.“

Новогодишни ветувања

4. „Порано бев девојка со коса-метла. Знаев само да ја соберам во коњско опавче или да ја носам пуштена. Моето новогодишно ветување беше да се променам себеси и да пробам нови фризури.“

Новогодишни ветувања

5. „Го започнав моето патување во јануари со новогодишното ветување.“

Новогодишни ветувања

6. „3 од 5-те ќебиња кои ги сплетов годинава! Моето новогодишно ветување беше да ги завршам овие ќебиња, и успеав!“

Новогодишни ветувања

7. „Моето новогодишно ветување беше да се вратам во форма.“

Новогодишни ветувања

8. „Лани, си ветив дека ќе научам грнчарство и дека ќе правам празнични свеќи.“

Новогодишни ветувања

09. „По 12 пропуштени години и неколку обиди за новогодишни верувања, татко ми конечно се врати на сликањето со водени бои.“

„Ова е шестата завршена слика во последните 30 дена.“

Новогодишни ветувања

10. „Моето новогодишно ветување беше да научам да правам леб.“

Новогодишни ветувања

11. „Започнав да везам како новогодишно ветување.“

„Ова е мојот прв оригинален проект, базиран на графичка слика која ја најдов онлајн.“

Новогодишни ветувања

12. „Моето новогодишно ветување беше да научам како да се шминкам.“

Новогодишни ветувања

13. „Моето новогодишно ветување беше да одржувам растение живо 3 месеци. Не можам да бидам посреќна!“

Новогодишни ветувања

14. „Моето новогодишно ветување беше да помогнам да се спаси барем еден живот.“

„Запознајте го Мило, моето посвоено маче.“

Новогодишни ветувања

15. „Моето новогодишно ветување беше да престанам да си ги гризам ноктите. Се чувствувам успешно!“

Новогодишни ветувања

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10480 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.