15-те најдобри острови на светот за 2019 од кои 4 се во Грција
Почетна » Новости » Занимливости » 15-те најдобри острови на светот за 2019 од кои 4 се во Грција

15-те најдобри острови на светот за 2019 од кои 4 се во Грција

Travel + Leisure ја комплетира годинешната листа на Најдобри острови. Илјадници читатели ги оценуваа островите според природните убавини, плажите, храната и гостопримливоста.

Грција со живописните Санторини, Милос, Крит и Парос е најзастапената земја на списокот.

1. Шри Ланка

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

2. Палаван, Филипини

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

3. Бали, Индонезија

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

4. Милос, Грција

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

5. Малдиви

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

6. Ангилја

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

7. Крит, Грција

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

8. Кејп Бретон, Канада

Најдобри острови Најдобри острови

9. Кох Ланта, Тајланд

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

10. Азорски Острови, Португалија

Најдобри острови Најдобри острови

11. Парос, Грција

Најдобри острови Најдобри острови

12. Фиџи

Најдобри острови Најдобри острови

13. Галапагос, Еквадор

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

14. Санторини, Грција

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

15. Мауи, Хаваи

Најдобри острови Најдобри острови Најдобри острови

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“