15-месечно бебе патува со родителите со комбе, досега има посетено 28 дестинации
Почетна » Новости » Занимливости » 15-месечно бебе патува со родителите со комбе, досега има посетено 28 дестинации

15-месечно бебе патува со родителите со комбе, досега има посетено 28 дестинации

Во својот краток досегашен живот, Џуд има посетено повеќе дестинации отколку што повеќето од нас ќе посетат во текот на животот.

15-месечното бебе патува со комбе со родителите Сара и Локи уште од 2-месечна возраст и досега има досетено 28 места низ 6 држави. Џуд ги направи првите чекори во Валенсија, а покрај Шпанија, ги има посетено и Франција, Хрватска, Швајцарија, Италија и Австрија.

Видео

Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд

Во октомври 2020 година, Сара и Локи го продадоа нивниот стан во Лондон и се преселија во комбе.

„Патувањето и живеењето во комбе е сè што знае Џуд. Тој многу лесно се адаптира на околностите и обожава да се среќава со нови луѓе. Брилијантно е, имаме сè што ни е потребно“ – рекла Сара.

Семејството тргнало во авантура во октомври лани, а се врати во Лондон овој септември.

Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд Џуд

Видео

Фотографии „пред и потоа“ од трансформацијата на комбето

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.