10 најпопуларни песни за првиот свадбен танц
Почетна » Новости » Занимливости » 10 најпопуларни песни за првиот свадбен танц

10 најпопуларни песни за првиот свадбен танц

Свадбените прослави традиционално започнуваат со специјален танц на невестата и зетот на една од нивните најромантични песни. Spotify погледна во илјадници музички листи за да утврди кои се најпопуларните песни за најважниот танц на младенците.

Свадба

Хитот „At Last“ на Ета Џејмс се најде на првото место, додека Адел за „Make You Feel My Love“ го доби 10. место. Погледнете ја комплетната листа во продолжение:

1

At Last

Etta James

2

I Won’t Give Up

Jason Mraz

3

You Are The Best Thing

Ray LaMontagne

4

All of Me

John Legend

5

Better Together

Jack Johnson

6

A Thousand Years

Christina Perri

7

Everything

Michael Bublé

8

First Day Of My Life

Bright Eyes

9

Then

Brad Paisley

10

Make You Feel My Love

Adele

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6552 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.