10 луди пронајдоци во 2009 година
Почетна » Новости » Занимливости » 10 луди пронајдоци во 2009 година

10 луди пронајдоци во 2009 година

Bra DryerBra Dryer – уред за сушење на градници којшто може да се прилагодува да одговара на сите големини. Фармерки со мнооогу низок струкФармерки со мнооогу низок струк. Јапонските бикини фармерки како дел од себе имаат танга за да можат фармерките да се прицврстат на колковите. Стрижење со рацеФризерот Valentino LoSauro стрижи со ножици на неговите прсти. Тој тврди дека вака потстрижувањето е двојно побрзо отколку со обични ножици. Хотел за рибиХотел за риби. Првиот хотел за риби е отворен во Амстердам, а им овозможува на клиентите да ги остават своите риби кога одат на одмор. Хотелот има и тениско игралиште и базен. Тоалетна за мачкиWC за мачки. Кинезот Mr Bi ја има истренирано својата мачка да ја употребува WC-шолјата. Тој поминал 7 години во истражување, за да пронајде уред кој ќе ѝ овозможи на мачката да пушта вода. Сега откако го создаде, планира да го продава на другите сопственици на мачки. AutoClose looAutoClose Loo – тоалетна што го прати вашето движење и го крева и спушта капакот во зависност од вашата положба. JetLev-FlyerJetLev-Flyer – со помош на вода можете да летате на височина од околу 9 метри. Протеза за прст со USBПрст со USB. Компјутерски програмер кој го изгубил прстот измисли специјален прст во кој може да се чува USB. Очила со инкаОчила со инка коишто ги насочуваат капките директно кон окото. Автобус-бродАвтобус-брод – може да се движи и на копно и по вода.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.