Ќе ја разнежни секоја мајка: Бременоста од перспектива на бебето
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ја разнежни секоја мајка: Бременоста од перспектива на бебето

Ќе ја разнежни секоја мајка: Бременоста од перспектива на бебето

Илустрации, кои имаат моќ да ја разнежнат секоја жена и мајка, ја прикажуваат бременоста од гледна точка на бебето.

Од првиот ден заедно, вкусните оброци и утринските мачнини, па сè до слатките клоцања додека е во утробата... На цртежите е прикажано како се раѓа љубовта меѓу мајката и нероденото бебенце и што тоа би ѝ кажало кога би можело да зборува.

Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето Бременост од гледна точка на бебето

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.