Ќе ви измамат насмевка: Најдобрите комични фотографии од диви животни
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ви измамат насмевка: Најдобрите комични фотографии од диви животни

Ќе ви измамат насмевка: Најдобрите комични фотографии од диви животни

Фотографскиот натпревар „The Comedy Wildlife Photography Awards“ ги објави финалистите, а најдобрите комични фотографии од диви животни ќе ви измамат многу насмевки.

Натпреварот се одржува шеста година по ред со цел да ја зголеми свеста за конзервацијата и заштитата на животните преку хумористични и позитивни фотографии.

„Силно веруваме дека хуморот и позитивноста играат огромна улога во создавањето на свест, интерес и евентуално акција кон заштитувањето на животните кои живеат на оваа планета“ – вели Том Сулам, кој е еден од основачите на натпреварот.

Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни Животни

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4245 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.