Ќе ви го стопли срцето: Италијанци во карантин пеат заедно од своите балкони за поддршка и зајакнување на духот
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ви го стопли срцето: Италијанци во карантин пеат заедно од своите балкони за поддршка и зајакнување на духот

Ќе ви го стопли срцето: Италијанци во карантин пеат заедно од своите балкони за поддршка и зајакнување на духот

Италија е во карантин, но тоа не ги спречува граѓаните на Неапол да си изразат поддршка и да си порачаат дека се посилни од коронавирусот.

На социјалните мрежи никнуваат видеа во кои соседи се излезени на балконите и пеат охрабрувачки и навивачки песни.

„Луѓе како нас никогаш нема да се откажат“, „Прегрни ме“ се само дел од пораките кои беа испратени од распеаните маала.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2123 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?