Ќе ви го стоплат срцето: Љубовни и семејни илустрации на маж од саканата и трите дечиња
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ви го стоплат срцето: Љубовни и семејни илустрации на маж од саканата и трите дечиња

Ќе ви го стоплат срцето: Љубовни и семејни илустрации на маж од саканата и трите дечиња

Илустрациите на Паскал Кемпион ќе ви го стоплат срцето.

Артистот, кој живее во Калифорнија, непрекинато ги црта семејните и љубовните моменти со сопругата Катрина, 9-годишната ќерка и 6-годишните близначиња.

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19990 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?