Ќе ви го згрее срцето: 6-годишно детенце пречекано како херој на училиште по тешката борба со леукемија
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ви го згрее срцето: 6-годишно детенце пречекано како херој на училиште по тешката борба со леукемија

Ќе ви го згрее срцето: 6-годишно детенце пречекано како херој на училиште по тешката борба со леукемија

Невозможно е да ве остави рамнодушни топлиот пречек за мал херој кој ја извојува најтешката битка.

Откако за време на празничната сезона ја прими и последната хемотерапија, Џон Оливер беше пречекан со аплаузи од учениците и вработените во неговото училиште во Охајо.

Видео

Џон Оливер

На 6-годишното детенце, на 1 ноември 2016 година, му била дијагностицирана акутна лимфобластична леукемија и оттогаш постојано било под терапија која го спречувала да ужива во детството. Неговите родители сега се пресреќни што Џон Оливер ќе може да им се радува на обичните детски активности.

Неговата мајка со радост изјави: „За твоето дете посакуваш да расте и да се валка и да игра надвор и да се забавува, а ние го чувавме во меурче, па сега сме возбудени. Со радост гледаме на иднината.“

Сторијата на Џон Оливер

Џон Оливер

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3098 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?