Ќе ви го згрее срцето: Емотивен стрип за нераскинливата врска татко-ќерка
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ви го згрее срцето: Емотивен стрип за нераскинливата врска татко-ќерка

Ќе ви го згрее срцето: Емотивен стрип за нераскинливата врска татко-ќерка

Ден Доерти создаде стрип кој ќе ве поттикне да му подарите топла прегратка на вашиот татко.

Позитивните цртежи ја следат нераскинливата врска татко-ќерка низ годините и потсетуваат дека животот е прекраток за да ги пропуштаме скапоцените мали моменти.

Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка Стрип за врската татко-ќерка

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?