Ќе ви го згреат срцето: Фотографии од деца на денот кога биле посвоени
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ви го згреат срцето: Фотографии од деца на денот кога биле посвоени

Ќе ви го згреат срцето: Фотографии од деца на денот кога биле посвоени

Фотографии од деца направени на денот на нивното посвојување ќе ви го згреат срцето. По бројни денови минати под кровот на семејства кои привремено ги згрижиле, тие конечно ги добиле документите за посвојување, а нивната среќа е овековечена во слатки фотографии.

За фото-серијалот, покрај децата е поставена табла на која е испишан бројот на денови кога биле згрижени од семејствата пред официјално да го добијат нивното презиме.

Непрофитната организација „Together We Rise“ ги споделува фотографиите на популарни социјални мрежи како Instagram и Facebook. „Постојат толку многу негативни стереотипи за децата кои се привремено згрижени од семејства, но тие се само деца кои сакаат семејства полни со љубов и постојат семејства кои се борат за нив“ – изјавиле од организацијата.

Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете Посвоено дете

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18222 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?