Ќе ве разнежни: Емотивниот момент кога 88-годишен татко се среќава со синот со Даунов синдром со кого биле разделени само 5 дена
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве разнежни: Емотивниот момент кога 88-годишен татко се среќава со синот со Даунов синдром со кого биле разделени само 5 дена

Ќе ве разнежни: Емотивниот момент кога 88-годишен татко се среќава со синот со Даунов синдром со кого биле разделени само 5 дена

Емотивно видео од средба на татко и син покажува како изгледа искрената љубов.

Мет Кобринк, кој е роден со Даунов синдром, го опсипува со бакнежи својот татко Малком на аеродром откако биле разделени само пет дена. 53-годишниот маж со широка насмевка и огромна радост го дочекува 88-годишниот татко кој отпатувал во Њујорк за да го гледа омилениот бејзбол играч. Тие никогаш не биле разделени толку долго време.

Видео

Видеото го сними сестрата на Мет, а откако го објави на Facebook, тоа веднаш стана хит. „Знаев дека брат ми и татко ми се премногу приврзани и знаев дека по пет дена, на брат ми многу ќе му недостасува татко ми. Тие никогаш не биле разделени пет дена!“ - изјави таа.

Мет и Малком Мет и Малком Мет и Малком Мет и Малком

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3312 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?