Ќе ве разнежни: Емотивниот момент кога 88-годишен татко се среќава со синот со Даунов синдром со кого биле разделени само 5 дена
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве разнежни: Емотивниот момент кога 88-годишен татко се среќава со синот со Даунов синдром со кого биле разделени само 5 дена

Ќе ве разнежни: Емотивниот момент кога 88-годишен татко се среќава со синот со Даунов синдром со кого биле разделени само 5 дена

Емотивно видео од средба на татко и син покажува како изгледа искрената љубов.

Мет Кобринк, кој е роден со Даунов синдром, го опсипува со бакнежи својот татко Малком на аеродром откако биле разделени само пет дена. 53-годишниот маж со широка насмевка и огромна радост го дочекува 88-годишниот татко кој отпатувал во Њујорк за да го гледа омилениот бејзбол играч. Тие никогаш не биле разделени толку долго време.

Видео

Видеото го сними сестрата на Мет, а откако го објави на Facebook, тоа веднаш стана хит. „Знаев дека брат ми и татко ми се премногу приврзани и знаев дека по пет дена, на брат ми многу ќе му недостасува татко ми. Тие никогаш не биле разделени пет дена!“ - изјави таа.

Мет и Малком Мет и Малком Мет и Малком Мет и Малком

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 18%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3038 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“