Ќе ве насмее: Девојка црта илустрации за да ги „преживее“ здодевните работни состаноци
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве насмее: Девојка црта илустрации за да ги „преживее“ здодевните работни состаноци

Ќе ве насмее: Девојка црта илустрации за да ги „преживее“ здодевните работни состаноци

Девојка од Индија создава хумористични илустрации за да ги „преживее“ здодевните состаноци на работа.

Талентираната артистка ги објавува своите дела на профилот „Survive Office DoOdles“ и мами насмевки кај илјадниците обожаватели кои ја следат на Instagram. Од модата во зима, до љубовта кон храната и карантинските денови... Ќе се насмеете со цртежите во продолжение:

Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles Survive Office DoOdles

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 500 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.