Ќе ве насмеат: Фотографии од деца пред и по првиот училиштен ден
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве насмеат: Фотографии од деца пред и по првиот училиштен ден

Ќе ве насмеат: Фотографии од деца пред и по првиот училиштен ден

Децата со возбуда очекуваат да седнат во школските клупи, но првиот училиштен ден за многу од нив делува исцрпувачки.

На социјалните мрежи, родители од целиот свет споделуваат фотографии од своите малечки пред и по нивниот прв училиштен ден, а резултатите мамат насмевки.

На првите фотографии малите ученици најпрво се насмеани и дотерани, а по завршувањето на часовите, тие се избушавени и изморени.

Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3238 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?