Ќе ве насмеат: Фотографии од деца пред и по првиот училиштен ден
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве насмеат: Фотографии од деца пред и по првиот училиштен ден

Ќе ве насмеат: Фотографии од деца пред и по првиот училиштен ден

Децата со возбуда очекуваат да седнат во школските клупи, но првиот училиштен ден за многу од нив делува исцрпувачки.

На социјалните мрежи, родители од целиот свет споделуваат фотографии од своите малечки пред и по нивниот прв училиштен ден, а резултатите мамат насмевки.

На првите фотографии малите ученици најпрво се насмеани и дотерани, а по завршувањето на часовите, тие се избушавени и изморени.

Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден Првиот училиштен ден

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3223 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“