Ќе ве насмеат: Илустрации го прикажуваат животот со мали деца
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве насмеат: Илустрации го прикажуваат животот со мали деца

Ќе ве насмеат: Илустрации го прикажуваат животот со мали деца

Откако нè насмеа со своите илустрации посветени на проблемите на трудниците, Норвежанката Лина Северинсен создаде нов илустриран серијал инспириран од нејзиниот живот како мајка на 6-месечниот Матијас и 3-годишната Маја.

„Прегратки и хаос“ е колекција од хумористични илустрации на забавната мајка, во кои ќе се пронајдат новите родители:

Спиење во ист кревет! Единствениот начин НИЕ да се наспиеме.

Илустрации

Секогаш пред излегување од дома!

Илустрации

Бебето: „Не сакам да си играм со моите здодевни играчки. Го сакам твојот телефон!“

Илустрации

Упс, малите учат многу брзо.

Илустрации

Последното нешто што сакаш да го слушнеш по породувањето: „Кога треба да се породиш?“

Илустрации

Неосновани посети на доктор.

Илустрации

Селфи по породувањето.

Илустрации

Кога очајно сакаш да се собереш во старата облека.

Илустрации

Кога имаш проблеми со доењето и медицинската сестра се обидува да ти помогне...

Илустрации

Кога бебето е доволно големо само да ја пронајде дојката.

Илустрации

Збогум на мојата цврста коса од бременоста.

Илустрации

Ова може да се случи ако не ги правиш Кегеловите вежби по породувањето.

Илустрации

Акушерката ми рече дека кога ќе ми дојде млеко по породувањето, ќе изгледам како Доли Партон. Беше во право... На некој начин.

Илустрации

Секогаш е весело кога патуваш со дете.

Илустрации

Кога се обидуваш да ги симнеш килограмите од бременоста.

Илустрации

Првиот ден во градинка.

Илустрации

Пред и по станувањето татко.

Илустрации

Мултитаскинг кога си мајка.

Илустрации

Кога таткото ги користи децата како изговор да си купува играчки за себе.

Илустрации

Испумпување на забава. Ова е одлична идеја ако не сакаш да изгледаш како да имаш силикони.

Илустрации

Треба да ја имаш соодветната опрема за тие долги ноќи.

Илустрации

Доење во јавност.

Илустрации

Кога единствениот начин да го заспиеш бебето е да го ставиш врз себе.

Илустрации

Кога ни кафето не помага.

Илустрации

Крадец на цуцли.

Илустрации

Кога ќе си легнеш еден час подоцна поради менувањето на времето, но детето не го знае тоа.

Илустрации

Каде е бебето?

Илустрации

Кога волнената облека ќе стане минијатурна... Повторно!

Илустрации

Само напред супермајки. Го можеме ние тоа.

Илустрациите на Лина Северинсен Илустрациите на Лина Северинсен

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6657 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.