Ќе ве насмеат: Еве зошто не треба да ги оставате децата насамо со домашните миленици
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве насмеат: Еве зошто не треба да ги оставате децата насамо со домашните миленици

Ќе ве насмеат: Еве зошто не треба да ги оставате децата насамо со домашните миленици

Децата и домашните миленици имаат специјална врска, но можеби е подобро да не остануваат заедно сами.

Читателите на Bored Panda споделија забавни фотографии кои покажуваат зошто малите луѓе не треба да остануваат насамо со своите крзнени миленици. Разбудете ја вашата смила за хумор и прошетајте низ фотографиите, кои несомнено ќе ве расположат:

Набрзо ќе започнат да си мислат дека и тие се миленици.

Деца и миленици

Мојот 5-годишен син станува добар во редењето Лего коцки. Изгради мачка.

Деца и миленици

Не можеш да најдеш хартија за цртање? Тоа не е воопшто проблем кога си дете.

Деца и миленици

Ова се случува кога ќе ги оставите децата со кучето.

Деца и миленици

Не ги оставајте децата сами дома со мачка.

Деца и миленици

Деца, фломастери и далматинец се рецепт за интересно поминато време.

Деца и миленици

„Јас не го направив тоа. Кучето го направи.“

Деца и миленици

Ќерка ми обожава да ја вози мачката во количка. Да, таа е врзана.

Деца и миленици

Трпеливо куче vs. Деца.

Деца и миленици

Син ми го храни своето лажнo куче со златни рипки, додека неговото вистинско куче седи надвор бесно.

Деца и миленици

Ќе станат партнери во злосторствата.

Деца и миленици

Ја оставив внука ми сама со моето куче на 20 минути, кога се вратив го видов ова...

Деца и миленици

Го одведов моето куче на прошетка и сфатив зошто ќерка ми се имаше заклучено со него во бањата минатата недела.

Деца и миленици

Ќерка ми и наш пријател сошија рог од еднорог за нашата мачка додека спиев.

Деца и миленици

Нашето куче едвај чека нашите деца да се вратат на училиште (Нетоксични маркери).

Деца и миленици

Кога ќе ја оставиш мачката со ќерка ти на 5 минути.

Деца и миленици

Можеби децата не се доволно зрели за да имаат куче.

Деца и миленици

„Знаеш дека те сакам.“

Деца и миленици

Не постои здодевен момент!

Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици Деца и миленици

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.