Ќе ве замислат: Искрени илустрации за модерното општество
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве замислат: Искрени илустрации за модерното општество

Ќе ве замислат: Искрени илустрации за модерното општество

Елија Колумбо создава интересни, саркастични и брутално искрени илустрации кои допираат чувствителни теми на модерното живеење.

32-годишниот Италијанец, познат како „Gebelia“, црта илустрации кои ќе ве замислат и нема да ве остават рамнодушни. Неговите илустрации ги прикажуваат слабите страни на модерното општество и содржат доза хумор и иронија.

„Не се обидувај да бидеш добар, обиди се да бидеш различен“ – пишува тој.

Зад сцената

Елија Колумбо

Избери го твојот живот

Елија Колумбо

Еднаквост

Елија Колумбо

Тренинг на фантазиите

Елија Колумбо

Нова социјална мрежа

Елија Колумбо

Зомби

Елија Колумбо

Машината

Елија Колумбо

Продавачи

Елија Колумбо

Стандардизирани соништа

Елија Колумбо

Интеграција

Елија Колумбо

Технолошка сублимација

Елија Колумбо

Совршен пар

Елија Колумбо

Нова социјална мрежа

Елија Колумбо

Површни животи

Елија Колумбо

Емоционални бариери

Елија Колумбо

Бракот

Елија Колумбо

Егосаурус

Елија Колумбо

Низ екранот

Елија Колумбо

Божиќно расположение

Елија Колумбо

Музиката е подобра со тебе

Елија Колумбо

Дневна храна

Елија Колумбо

Насоки од заедницата

Елија Колумбо

Отклучување

Елија Колумбо

Живот во пластика

Елија Колумбо

Приоритети

Елија Колумбо

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6653 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.