Ќе ве замислат: Илустрации за тажната страна на реалноста во која живееме
Почетна » Новости » Занимливости » Ќе ве замислат: Илустрации за тажната страна на реалноста во која живееме

Ќе ве замислат: Илустрации за тажната страна на реалноста во која живееме

Џон Холкрофт преку своите илустрации ја истакнува тажната страна на светот во кој живееме.

Креативниот артист, кој се занимава со илустрирање речиси 25 години, со своите дела разгорува дискусии за многу чувствителни теми кои често се избегнуваат.

Зависноста од социјалните мрежи, менталното здравје, климатските промени... погледнете ги цртежите на Џон кои ќе ве замислат:

Еден ден ова ќе биде твое

Илустрации

Илустрација за менталното здравје во време на социјална изолација

Илустрации

Борбата против климатските промени

Илустрации

Социјалните мрежи може да имаат негативно влијание на самодовербата на тинејџерите, давајќи им лажна слика за тоа како изгледа нивното тело

Илустрации

Работа од дома во самоизолација

Илустрации

Тестирање на вакција за КОВИД-19

Илустрации

Итноста за справување со климатските промени и колку брзо реагираме за тоа

Илустрации

Крадење на идентитетот

Илустрации

Како прекумерното седење пред екраните може да влијае на физичкото и менталното здравје кај децата

Илустрации

Скалата на привилегиите

Илустрации

Како луѓето се справуваат со финансиите за време на пандемијата

Илустрации

Профитирање од климатските промени

Илустрации

Правење пари

Илустрации

Љубовта боли

Илустрации

Цената за фармацевтските производи

Илустрации

Иселеници бараат азил

Илустрации

Онлајн измама

Илустрации

Лажго лажго

Илустрации

Доволно кажано

Илустрации

Тапкање во место

Илустрации

Вирусот во функција

Илустрации

Скалата на успехот

Илустрации

Бирократија во здравството

Илустрации

Интернет безбедност

Илустрации

Измамите преку e-mail за време на карантинот

Илустрации

Штедењето за пензионирањето

Илустрации

Како да ја заштитиме економијата од вирусот?

Илустрации

Цената на вирусот

Илустрации

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.