Ќерка на руски милионер се омажи во венчаница од Зухаир Мурад на свадба од бајките во Франција
Почетна » Новости » Занимливости » Ќерка на руски милионер се омажи во венчаница од Зухаир Мурад на свадба од бајките во Франција

Ќерка на руски милионер се омажи во венчаница од Зухаир Мурад на свадба од бајките во Франција

Кога ќерка на еден од најпознатите руски милионери стапува во брак со потомок на генералот кој му беше десна рака на Муамер Гадафи, светските медиуми веднаш ги насочуваат своите рефлектори кон свеченоста.

21-годишната Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид се заколнаа на вечна љубов за време на бајковита церемонија во вила на Азурниот Брег.

Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид

За специјалниот ден невестата избра венчаница од Зухаир Мурад, која се проценува на 5.000 долари.

Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид Свадбата на Анастасија Фукс и Масуд Абделхафид

Свадбата завршила со сечењето на торта висока 3 метри и со спектакуларен огномет.

Видеа

A video posted by @anastasia_belyak on

A video posted by @anastasia_belyak on

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?