Љубов: Момче ѝ ја избричи главата на девојката со алопеција, а потоа неочекувано си ја избричи и својата
Почетна » Новости » Занимливости » Љубов: Момче ѝ ја избричи главата на девојката со алопеција, а потоа неочекувано си ја избричи и својата

Љубов: Момче ѝ ја избричи главата на девојката со алопеција, а потоа неочекувано си ја избричи и својата

Девојка, која страда од алопеција, била принудена да побара од своето момче да ѝ ја избричи главата. Но, она што не го очекувала, било дека и нејзиниот сакан ќе си ја избричи и својата коса.

Ева не можеше да си ги задржи солзите поради неговиот гест кој зрачи со љубов и безрезервна поддршка. Овој емотивен момент беше овековечен со видео кое деновиве се распространува на интернет.

„По месеци поминати во растење на косата, за првпат по 10 години морав да побарам од моето момче да ми ја избричи главата повторно... Првиот пат беше мојот дедо“ – пишува Ева.

@eva_barilaro

After months growing my ##hair for the first time in 10 years I had to ask my ##boyfriend to ##shave my ##head again... first time was my granddad.

♬ Just the Way You Are - Boyce Avenue
Ева Бери со момчето

По објавувањето на видеото, Ева и нејзиното момче добија огромна поддршка на социјалните мрежи.

Ева Бери со момчето Ева Бери со момчето Ева Бери со момчето

Алопеција е автоимуна болест, при која имунолошкиот систем, кој е задолжен да го штити организмот, по грешка ги напаѓа фоликулите на косата, ситните структури во облик на чашиче од кои расте косата. Ова може да доведе до опаѓање на косата на главата и сите други места.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.