Љубов во Париз: Романтични фотографии пред Ајфеловата кула
Почетна » Новости » Занимливости » Љубов во Париз: Романтични фотографии пред Ајфеловата кула

Љубов во Париз: Романтични фотографии пред Ајфеловата кула

Париз е еден од најубавите градови на светот и несомнено најпосетуван од вљубените парови кои сакаат да ја овековечат нивната љубов со впечатливи фотографии.

Професионални француски фотографи постојано ги споделуваат нивните дела кои на романтичен начин прикажуваат моменти како стапување во брак, запросување, страсни бакнежи.

Прошетајте низ профилот The Parisian Photographers и не се плашете да мечтаете за оној миг кога ќе се отворат границите, а вие ќе можете да одлетате во Градот на светлината.

Романтичен предлог за брак

Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз Париз

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3580 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.