Љубов во карантин: Здогледа девојка која танцува на кров, со дрон ѝ прати порака и започна романса која го освојува светот
Почетна » Новости » Занимливости » Љубов во карантин: Здогледа девојка која танцува на кров, со дрон ѝ прати порака и започна романса која го освојува светот

Љубов во карантин: Здогледа девојка која танцува на кров, со дрон ѝ прати порака и започна романса која го освојува светот

Во морето вести за коронавирусот од целиот свет, отскокнува позитивна љубовна приказна која е во зачеток. Најинтересното е што засега е овековечена во три кратки видеа.

I дел – прв контакт

Сè започна кога Џереми Коен здогледа девојка која откачено танцуваше на кровот на соседна зграда. Откако ја поздрави со мавтање, а разиграната Тори му возврати, тој ѝ испрати порака со неговиот телефонски број со помош на дрон.

„Почувствував чудна поврзаност со неа“ – изјавил тој.

Набрзо таа го контактира.

II дел – прв состанок

Џереми ја покани Тори на состанок. Но, бидејќи Бруклин е во карантин, тој организира нејзината цимерка да постави маса со романтична вечера на нивниот кров.

Џереми остана на неговиот балкон, а комуникацијата одеше преку FaceTime.

Џереми и Тори Џереми и Тори

III дел – прва средба

За првата средба, Џереми се затвори во голем проѕирен „меур“ за да ги почитува мерките за заштита од коронавирус.

Џереми и Тори Џереми и Тори

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6558 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“