Јелена и малиот син Стефан го бодреа Новак Ѓоковиќ до победа на Вимблдон
Почетна » Новости » Занимливости » Јелена и малиот син Стефан го бодреа Новак Ѓоковиќ до победа на Вимблдон

Јелена и малиот син Стефан го бодреа Новак Ѓоковиќ до победа на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон. Српскиот тенисер го победи Кевин Андерсон за да го прегрне посакуваниот трофеј.

За време на важното финале, популарниот спортист доби огромна поддршка од сопругата Јелена и малиот син Стефан.

Ѓоковиќ Ѓоковиќ Ѓоковиќ

„Прекрасно е затоа што за првпат во мојот живот имам некој кој вика: ‘тато,тато’ и тоа е тоа мало момче таму. Не зборувам за тоа, но тоа беше можеби и најголемата мотивација што го освоив Вимблдон годинава. Визуализирав, го замислував овој момент кога тој ќе дојде на трибините, за да го сподели овој момент со мојата сопруга и сите останати. Тешко е да се опише. Тоа е момент кој ќе го носам во срцето засекогаш“ – изјави Ноле.

Ѓоковиќ Ѓоковиќ Ѓоковиќ Ѓоковиќ

Ноле доби и слатка прегратка:

Ѓоковиќ Ѓоковиќ Ѓоковиќ Ѓоковиќ

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?