Шекспир игра стана интернет хит со 22 милиони посети
Почетна » Новости » Занимливости » Шекспир игра стана интернет хит со 22 милиони посети

Шекспир игра стана интернет хит со 22 милиони посети

Играта наречена "Romeo wherefore art thou" стана огромен интернет хит. Во последните неколку денови сè повеќе играчи влегуваат во потрагата на Ромео, најверојатно поради приближувањето на празникот на вљубените Св. Валентин.

Играта Ромео и Јулија

Играта, која е создадена од туристичкиот сајт на Shakespeare Country, има намена да го промовира родното место на познатиот писател Шекспир и да ги заинтересира посетителите за легендарните ликови на Ромео и Јулија.

Иако создавачите предвидувале скромна посета од 2,5 милиони заинтересирани, денес можат да се пофалат дека забавната игра била играна дури од 22 милиони посетители.

За да влезете во улогата на Ромео и да соберете колку што можете повеќе рози за Јулија, кликнете тука.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6018 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“