Четири генерации: Принцот Џорџ прави божиќен пудинг со кралицата Елизабета и принцовите Вилијам и Чарлс
Почетна » Новости » Занимливости » Четири генерации: Принцот Џорџ прави божиќен пудинг со кралицата Елизабета и принцовите Вилијам и Чарлс

Четири генерации: Принцот Џорџ прави божиќен пудинг со кралицата Елизабета и принцовите Вилијам и Чарлс

Четири генерации од британското кралско семејство позираат заедно на официјални фотографии објавени од Кенсингтонската палата.

На нив, малиот принц Џорџ приготвува божиќен пудинг заедно со неговиот татко Вилијам, дедо му Чарлс и неговата прабаба – кралицата Елизабета II.

Британско кралско семејство Британско кралско семејство Британско кралско семејство

Фотографиите се направени за поддршка на добротворната иницијатива „Заедно за Божиќ“ на Британската кралска легија. Приготвениот божиќен пудинг ќе се служи на нивните средби во 2020 година.

Британско кралско семејство

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3978 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.