Хумористични илустрации: Секојдневните проблеми на трудниците
Почетна » Новости » Занимливости » Хумористични илустрации: Секојдневните проблеми на трудниците

Хумористични илустрации: Секојдневните проблеми на трудниците

Мајка на две деца преку хумористични илустрации ги прикажува проблемите со кои се соочувала во двете бремености. Несомнено тие ќе ја насмеат секоја мајка и трудница, но и оние кои имаат блиска личност која била или е бремена.

Лина Северинсен започнала да го создава својот илустриран серијал „Прегратки и хаос“ додека била бремена со првото дете во 2012 година, но продолжила да црта и во втората бременост.

Погледнете ги илустрациите на хумористичната Норвежанка:

Илустрациите на Лина СеверинсенЗнаеш дека си во третиот триместар кога ќе испуштиш нешто на подот и ќе го одминеш тивко пцуејќи. Илустрациите на Лина СеверинсенНе гледам ништо што е под стомакот. Илустрациите на Лина СеверинсенПрестанете да ми го допирате стомакот. Илустрациите на Лина СеверинсенНајголемиот страв на секој маж: Го боцнав бебето. Илустрациите на Лина СеверинсенСпиењето во трет триместар. Илустрациите на Лина СеверинсенВреме е за обувки без врвци. Илустрациите на Лина СеверинсенМајка-тигар: Стрии? Мислиш на тигарски шари? Илустрациите на Лина СеверинсенТренинг во трет триместар! Илустрациите на Лина СеверинсенКога очекуваш кик-боксер. Илустрациите на Лина СеверинсенЈас правам бебиња, која е твојата супермоќ? Илустрациите на Лина СеверинсенНајдоброто нешто кога избираш име за бебето е што сфаќаш колку луѓе мразиш. Илустрациите на Лина СеверинсенИмаш трудничка криза за некое јадење? Чоколадо. Илустрациите на Лина СеверинсенСтравови поврзани со породувањето: Пукање на водењакот во јавност. Илустрациите на Лина СеверинсенВелат дека не треба да јадеш за двајца. Илустрациите на Лина СеверинсенШто не треба да ѝ кажеш на бремена жена: „Дали очекуваш тројка?“, „Ќе пукнеш“, „Хаха, кит“, „Господе, огромна си“. Илустрациите на Лина СеверинсенСочувствување со бременоста на сопругата. Илустрациите на Лина СеверинсенВе молам уште перници! Илустрациите на Лина СеверинсенКога си толку многу отечена, што наликуваш на човечето на Мишелин. Илустрациите на Лина СеверинсенСедум месеци без алкохол. Илустрациите на Лина СеверинсенПо цел ден гледате видеа од породување и плачете. Илустрациите на Лина СеверинсенОх, тие прекрасни труднички хормони. Илустрациите на Лина СеверинсенКога му пеете на нероденото дете. Илустрациите на Лина СеверинсенТруднички грчеви во текот на ноќта.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8184 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.