Хумористични илустрации прикажуваат ситуации во кои сите сме биле некогаш
Почетна » Новости » Занимливости » Хумористични илустрации прикажуваат ситуации во кои сите сме биле некогаш

Хумористични илустрации прикажуваат ситуации во кои сите сме биле некогаш

Секоја жена ќе се пронајде во илустрациите на Бела Сривантна.

Забавната артистка од Белгија ги забавува своите обожаватели со хумористичните илустрации кои прикажуваат ситуации во кои секоја од нас била некогаш.

Од болните менструации и обидите да живееме здрав начин на живот, до вечното „Немам што да облечам“... Цртежите на бела несомнено ќе ве насмеат:

Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна Илустрациите на Бела Сривантна

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5350 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“