Хрватската претседателка Колинда блесна во црвено за да ги награди победничките тенисери
Почетна » Новости » Занимливости » Хрватската претседателка Колинда блесна во црвено за да ги награди победничките тенисери

Хрватската претседателка Колинда блесна во црвено за да ги награди победничките тенисери

Колинда Грабар-Китаровиќ е верен поддржувач на хрватските спортисти, па кога тенисерите станаа шампиони на Дејвис Куп, таа беше во првата линија за да им честита и да ги награди.

Хрватската претседателка блескаше со широка насмевка на церемонијата за одликување на заслужните за освојување на втората ваква титула.

Колинда Колинда

„Честитки од срце! На секој од вас му претстои многу години професионално занимавање со спортот, нови мечеви, одлични резултати и победи. Уверена сум дека ќе продолжите да нижите успеси и пригоди за нашите коцки, нашето драго знаме да го завиете околу своите рамена и да ги исполните соништата и срцата на вашите навивачи за вашата сакана Хрватска, која се гордее со вас!“ – пишува на нејзиниот официјален профил на Facebook.

Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда Колинда

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18446 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?